Novinky

Co nevíte o UV záření - část 1

Pomáhá vytvořit vitamín D
UVB záření pocházející ze slunce naše tělo v určité míře potřebuje, aby si bylo schopno vytvořit vitamín D – v tomto případě se vitamín vytváří v kůži.
UVB neproniká sklem, zato však projde vodou, a to až do hloubky několika metrů – díky tomu si „Déčko“ vytváří také ryby. Vitamín D napomáhá udržet zdravé vaše kosti, zuby a svaly.

Zlepšuje náladu
Vystavení se slunečnímu záření je spojováno s tzv. „dobitím baterií“ (člověk má více energie) a se zlepšením nálady. Jeden z výzkumů na toto téma ukázal, že vystavení keratinocytů („základ“ všech buněk v pokožce) UV záření vede k produkci určitého endorfinu, který vyvolává pocit dobré nálady. Jiné studie na toto téma naopak nic neprokázaly.

Léčba světlem
Léčba světlem (fototerapie) se používá k léčbě různých onemocnění pokožky či jako podpůrná procedura v lázeňství. Pro léčbu se využívá nejen viditelná část světelného spektra, ale také světlo infračervené (IR) nebo ultrafialové (UV).

woman-570883_1280

 

Krajský úřad Jihomoravského kraje neponechává nic náhodě

Krajský úřad Jihomoravského kraje neponechává nic náhodě a pořizuje 2 výklopné UV zářiče.

Podle Ing. Milana Brázdy, referenta technicko-ekonomické správy z odboru kanceláře ředitele, najdou oba zářiče uplatnění při dezinfekci rozličných prostor krajského úřadu.
Vzhledem k poměrně velké fluktuaci osob není v lidských silách zajistit efektivní dezinfekci exponovaných prostor za pomoci chemické dezinfekce (neustále vše otírat). Oproti tomu UV zářič dokáže dezinfikovat rychle a účinně vzduch i předměty, nevyžaduje ke své činnosti přítomnost osob a tím pádem ani žádnou lidskou činnost (vyjma přivezení a odvezení zářiče).

Naše zářiče tak zajistí zdravější prostředí nejen v kancelářích krajského úřadu, ale také např. v jednacích místnostech, kde je vzhledem k neustálé obměně většího počtu osob rychlá a účinná dezinfekce stěžejní.
Ačkoliv je hlavním důvodem pro pořízení zářičů současný koronavirový stav, UV dezinfekce má tu výhodu, že působí i proti ostatním virům, plísním a patogenům, takže její využití je univerzální. Zároveň se tedy jedná o účinnou prevenci do budoucna.

Autor: Jan Čapek

731E7F74-2

Akční cena bezdotykových dávkovačů

Zlevnili jsme pro vás bezdotykové dávkovače dezinfekce či mýdla, a to o 20%.

NEVÁHEJTE A VYUŽITE TÉTO SPECIÁLNÍ ČASOVĚ OMEZENÉ NABÍDKY !

Platí na omezený počet skladových zásob.

IMG_20200518_144949

Doprava zdarma !

Vážení zákazníci,

od dnešního dne pro Vás nastavujeme dopravu zdarma pro všechny naše produkty. Neváhejte a vybírejte z naší nabídky.

free

Dětská léčebna sází na jistotu

Minulý týden jsme dodali dva zářiče do Léčebny respiračních nemocí ve Cvikově. Rozhodnutí zakoupit tyto přístroje bylo sázkou na jistotu, neboť když lidé vědí, co chtějí a co očekávají, pak nehledají kompromis.

"Germicidní UVC zářiče jsme používali v léčebně ve Cvikově již v době před 30 lety, kdy jsem nastoupila jako sestra. Tato metoda dezinfekce je u nás preferována, neboť nám výrazně pomohla se snížením míry výskytu neštovic, které si děti mezi sebou neustále "předávaly". Protože UVC dezinfikuje nejen předměty, ale i vzduch, ubyly nám starosti také s dalšími onemocněními, což je v případě dětské léčebny respiračních onemocnění obzvlášť podstatným přínosem.

Nespornou výhodou je pro nás také rychlost UVC dezinfekce, díky tomu stihneme dezinfikovat jídelnu či pokoje bez prostojů a vzhledem k jednoduchému ovládání dezinfekci může provádět kdokoliv ze zaškoleného personálu.
V současnosti jsme pořídili 2 přístroje a doufáme, že v budoucnu se nám podaří rozšířit jejich počet na 4."

Helena Rampouchová, hlavní sestra, Léčebna respiračních nemocí Cvikov, p.o., dětská léčebna

IMG_7454IMG_7435IMG_7450

Pomáháme bezpečnému cestování

Společnost ČSAD Liberec, a.s. zakoupila 4 kusy UV germicidních zářičů!

K dezinfekci interiérů autobusů nejsou potřebné žádné další roztoky a přípravky. Vedení společnosti se rozhodlo tímto nákupem vlastního zařízení ještě zvýšit stupeň ošetření interiérů autobusů, a to povrchů i veškerého vzduchu uvnitř autobusů. Tímto opatřením se ještě zvyšuje bezpečnost našich řidičů i cestujících ve veřejné dopravě v autobusech společnosti ČSAD Liberec, a.s.

Ačkoliv primárně je nákup 4 kusů UV germicidních zářičů samozřejmě koncipován k eliminaci dopadů pandemie koronaviru SARS-CoV-2 (COVID-19), tak zařízení budou používaná i po skončení pandemie, neboť naše společnost touto technologií bude disponovat trvale.

UV (ultraviolet ) neboli ultrafialové záření je elektromagnetické záření, které má kratší vlnovou délku, než viditelné světlo, avšak delší, než rentgenové záření. Pro člověka je proto neviditelné. Záření UVB i UVC je zhoubné pro živé organismy. Díky krátkým vlnám dokáže UVC proniknout mnohem hlouběji, než UVB. Proto dokáže UVC poškodit DNA mikroorganismů a tím znemožnit infikaci, jejich šíření a množení UVC působí i proti mikroorganismům odolným vůči antibiotikům.

Zářiče produkují UVC záření, které je škodlivé pro všechny bakterie, mikroby, viry, plísně a další patogeny. UVC záření dezinfikuje také vzduch, v něm mohou viry také určitou dobu přežívat. Díky vysokému výkonu je výrazně snížen čas potřebný k dezinfekci. Stojací zářič všesměrový (dezinfikuje v okruhu 360 stupňů).

Dodavatelem je liberecká společnost Machine Building s.r.o., které děkujeme.

91881279_3509432405752921_4359881792488996864_o91746958_3509433059086189_8953156763587182592_o91748315_3509202865775875_4120344572968566784_o

Zdroj: CSAD a.s. Facebook

Stránka 1 z 1 - 6 položek celkem

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.. Více informací zde.